Uczniowski Klub Sportowy Sparta

jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej wpisanym do Rejestru Stowarzyszeń Starostwa Powiatowego pod nr 19.

Początek działalności klubu datuje się na rok 2003. Klub prowadzi działalność sportową w czterech sekcjach: piłki siatkowej, pływackiej, karate i wrotkarskiej.

Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.

Celem naszego klubu jest:

• Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły oraz pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków klubu.
  • Angażowanie wszystkich uczniów do różnych form aktywności ruchowej.
  • Organizowanie zajęć dla uczniów szkoły w celu wszechstronnego rozwoju ich zdrowia,  sprawności fizycznej i umysłowej, działanie przeciw agresji, narkotykom, alkoholizmowi, paleniu tytoniu.
  • Organizowanie i uczestnictwo w różnych formach współzawodnictwa sportowego.
  • Kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez zabawę i współdziałanie w zespole.

Władze klubu

Paweł